رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


کمبود ویتامین D در دوران بارداری!

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۰۹/۰۴ تعداد نظرات : ۰
کمبود ویتامین D در دوران بارداری!

رابطه کمبود ویتامین D و درد زایمان:

سالمین نیوز: زنان اغلب در دوران بارداری با کمبود ویتامین D مواجه هستند. نتایج یک بررسی‌ جدید نشان داد کمبود ویتامین D می‌تواند وضع حمل در زنان را با درد بیشتری همراه کند.

کمبود ویتامین D در طول بارداری به خصوص در زنانی که از رژیم‌های غذایی گیاهی استفاده می‌کنند و کمتر در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند شایع است. در این بررسی ۹۳ زن باردار حضور داشتند که سطح ویتامین D در بدن آنان پیش از وضع حمل کنترل شد و همچنین زنانی که در زمان زایمان تزریق نخاعی دریافت کردند. متخصصان آمریکایی اندازه گیری کردند که هر یک از این زنان هنگام وضع حمل به چه میزان داروی مسکن درد نیاز پیدا کرده‌اند.

این گروه تخصصی اظهار داشتند: زنانی که سطح ویتامین D آنان پایین بود نسبت به گروه دیگر بیشتر به داروی مسکن نیاز داشتند.

دکتر «آندرو گلر»، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: زنان اغلب در دوران بارداری با کمبود ویتامین D مواجه هستند و به همین دلیل هنگام وضع حمل بیشتر درد می‌کشند.

به گزارش هلث دی نیوز، دکتر گلر افزود: با در نظر گرفتن نتایج این مطالعه پیشگیری و درمان زنان بارداری که با کمبود این ویتامین مواجه‌اند می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر کاهش درد زایمان در میلیون‌ها زنی داشته باشد که در آستانه مادر شدن هستند.

کمبود ویتامین D و کاهش رشد مغز نوزاد:

کمبود ویتامین D در دوران بارداری می‌تواند مانع رشد مغز نوزادان و مهارت‌های ذهنی و حرکتی آنها شود.محققان در اسپانیا با اندازه‌گیری سطح ویتامین D در خون ۲۰۰۰ زن باردار، در سه ماهه اول و دوم و بررسی توانایی‌های ذهنی و حرکتی نوزادان در سن ۱۴ ماهگی دریافتند کودکانی که مادران آنها در دوران بارداری به میزان کافی از این ویتامین دریافت کرده باشند در آزمون‌های انجام شده موفق‌تر هستند و نمره بالاتری را دریافت می‌کنند.

زنان در دوران بارداری باید توجه داشته باشند که مصرف ویتامین D باید در حد کافی باشد زیرا مصرف بیش از حد آن نیز برای نوزاد و مادر مضر می باشد.