یک ضد آفتاب طبیعی برای محافظت از پوست

image_13950220291530.jpg

سالمین: بسیاری از کرم‌ها و لوسیون‌های ضد آفتاب موجود در بازار گرانند و برخی از آنها اثر جانبی بر پوست دارند اما به جای آنها، از یک ماده طبیعی هم می‌توان برای محافظت پوست در برابر آفتاب استفاده کرد.

به گزارش سالمین به نقل از سلامت آنلاین، روغن نارگیل خواص دارویی و پزشکی بسیاری دارد و استفاده منظم از آن سلامت پوست را تضمین می‌کند. بررسی‌ها نشان داده این روغن بهترین ضد آفتاب طبیعی است که از پوست در مقابل تابش نور خورشید محافظت می‌کند.

به نقل از هلثی‌فودتیم، کرم‌ها و لوسیون‌های ضد آفتاب موجود در بازار گرانند و برخی از آنها اثر جانبی بر روی پوست دارند به طوری که مواد موجود در آنها ممکن است سبب وارد شدن سم به منافذ پوستی و خون شود اما روغن نارگیل ماده‌ای طبیعی است که آثار مخربی بر سلامتی ندارد. قرار گرفتن طولانی مدت در مقابل نور خورشید می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پوست، سوختگی پوست و پیری زودرس را افزایش دهد.

قرار گرفتن در مقابل نور خورشید ویتامین D مورد نیاز بدن را تا حدودی تامین می کند پس بهتر است با استفاده از ماده‌ای طبیعی و ضد آفتاب مانند روغن نارگیل در مقابل نور خورشید قرار گرفت و آسیب‌ها را به حداقل رساند. برای در امان ماندن از اشعه‌های خطرناک خورشید و جذب نور مناسب آن به بدن بهتر است از روغن نارگیل طبیعی و غیر فرآوری‌شده استفاده کنید.

مطالب مشابه:

image_13950304652591.jpg

بی‌معناشدن واژه «ملاحظات محیط‌زیستی»

سالمین: رئیس‌جمهوری می‌گوید طرح انتقال آب دریای خزر به استان...

image_13950317993674.jpg

افزایش درآمد پزشکان با تنگ کردن عرصه بر بیماران

سالمین:پژوهشگر پژوهشکده مطالعات راهبردی و سیاست‌پژوهی درباره کمبود پزشک در...

image_13950317483150.jpg

دختران و دود‌های حلقه‌ای

سالمین: افزایش رشد مصرف قلیان در دختران آن‌چنان چشمگیر است...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟