از تیرویید چه میدانیم؟

تت۹۹۵۹

از تیرویید چه میدانیم؟

در مورد سالم بودن تیروئیدتان چه میزان اطلاعات دارید و از وجود اختلالات و علائم بیماریزا در آن چه می دانید غده تیروئید بسیار پراهمیت و مهم است و بهتر است هرفردی به سلامت و عملکرد آن بیشتر اهمیت دهد

 تیروئید غده‌ای است که میزان سوخت و ساز بدن را تنظیم می‌کند. زمانی که در عملکرد این غده اختلالاتی ایجاد شود می‌تواند مشکلاتی را در سیستم بدن فرد ایجاد کند.

دکتر موسوی متخصص غدد در خصوص غده تیروئید گفت: این غده وظیفه تنظیم سوخت و ساز بدن را دارد که مشکلات آن در مراحل مقدماتی با دارو و در حادترین مراحل با انجام اعمال جراحی قابل درمان است.

وی یکی از نشانه‌های این اختلال را برجستگی در ناحیه گردن عنوان کرد و افزود: پس از علائم ظاهری باید بررسی‌هایی در خصوص تشخیص این اختلال انجام داد. در ادامه نیز باید آزمایش‌های هورمون تیروئید، عکس از قفسه سینه و اسکن صورت گیرد.

این متخصص زنان تصریح کرد: این غده با همکاری دیگر غدد سلامت پوست را حفظ می‌کند و همچنین تعادل هورمونی را نیز برقرار می‌کند که در صورت اختلال در عملکرد این غده و برهم خوردن هورمون‌های تیروئید می‌توان افزایش یا کاهش ناگهانی وزن را مشاهده کرد.

وی در خصوص درمان این اختلال گفت: در مراحل مقدماتی داروهای ضد تیروئید و در مراحل حادتر از روش جراحی و نمونه‌برداری استفاده‌ می‌شود.

موسوی به طور ویژه به خانم‌های باردار توصیه کرد: به هیچ وجه داروهای ضد تیروئید بدون نظر پزشک قطع نشود، چرا که می‌تواند آسیب‌هایی جدی به جنین وارد کند و همچنین به دیگر افراد نیز تأکید کرد که با انجام آزمایش میزان هورمون تیروئید را کنترل کنند تا در مراحل اولیه با مصرف دارو درمان شود چرا که مراحل حادتر می‌تواند مشکلاتی جدی ایجاد نماید.

(۰)(۰)
برچسب ها

مطالب مشابه:

image_13950309797185.jpg

۱۲ نکته ای که هنگام استفاده از کرم های ضد آفتاب باید بدانید

سالمین:برای یک مدت زمان طولانی، برچسب های کرم های ضد...

image_13950320959499.jpg

کاریکاتور/ بزن بزن در تهران!

سالمین: بر اساس آمار پزشکی قانونی، روزانه ۲۲۳ نفر در...

image_13950229596910.jpg

ریزش آوار ساختمان جان کارگر ۱۸ ساله افغان را گرفت

سالمین:سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: کارگر ۱۸ ساله افغان به...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟