طرزتهیه انواع سس سالم

سس

طرز تهیه انواع سس به صورت سالم  :

سس مایونز سفید :

مواد لازم : روغن مایه یک لیوان – ارده کمتر از نصف قاشق غذا خوری – نخود پخته شش تا هفت قاشق غذا خوری – سیر یک حبه – نمک یک قاشق چای خوری – فلفل قرمز نصف قاشق چای خوری – آبلیمو ترش تازه نصف استکان

طرز تهیه : تمام مواد را در مخلوط کن کاملا مخلوط کنید تا سس یکنواختی به دست آید . در صورت رقیق شدن یک قاشق غذا خوری نخود پخته را به سس اضافه کنید و مجدداً آن را مخلوط کنید تا غلظت مناسبی پیدا کند . این سس بسیار خوش مزه است و پایه ی سس های دیگر به شمار می آید . از این سس می توان برای تهیه سالاد الویه و سایر سالاد ها استفاده کرد این سس لینت دهنده ی دستگاه گوارش و لاغر کننده است .

سس گوجه فرنگی :

مواد لازم : گوجه فرنگی رسیده یک کیلو گرم – سیر دو حبه بزرگ – روغن زیتون یک استکان سر خالی – پونه ی کوهی یک قاشق غذا خوری سر صاف – کتیرا ساییده یک قاشق مربا خوری – نمک به مقدار لازم – فلفل قرمز نصف قاشق چای خوری .

طرز تهیه : گوجه فرنگی را پوست کنده و خرد کنید و به همراه بقیه ی مواد در مخلوط کن کاملا مخلوط کنید تا سس یکنواختی به دست آید از این سس در سالاد و غذا می توان استفاده کرد . این سس موادی به نام لیکوپن دارد و برای دستگاه ادراری مفید است .

سس تندرستی :

مواد لازم : سه قاشق غذا خوری از هر یک از مواد زیر : ریحان ، روغن زیتون یا روغن کنجد ، ۵% سرکه ی سیب با آبلیمو – یک تا سه حبه سیر پوست کنده و خرد شده – یک قاشق چای خوری عسل

طرز تهیه : تمام مواد را در مخلوط کن بریزید . به جای عسل می توان از شیرین بیان استفاده کرد که مزیت هورمونی دارد .

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

news_picture1

ژنتیک و تاثیر آن بر چاقی

سالمین نیـوز :  سال ۱۹۵۹ جولزهیرزچ، پزشک و استاد دانشگاه...

زنجفیل

زنجفیل وتقویت قوای جنسی

زنجبیل چه نوع خواص درمانی دارد این داروی سنتی در...

آشپزی

بهترین روش پخت مواد غذایی

سالمین نیوز: در زندگی امروزی بیشتر از آن که به...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟