طرزتهیه انواع سس سالم

طرز تهیه انواع سس به صورت سالم  :

سس مایونز سفید :

مواد لازم : روغن مایه یک لیوان – ارده کمتر از نصف قاشق غذا خوری – نخود پخته شش تا هفت قاشق غذا خوری – سیر یک حبه – نمک یک قاشق چای خوری – فلفل قرمز نصف قاشق چای خوری – آبلیمو ترش تازه نصف استکان

طرز تهیه : تمام مواد را در مخلوط کن کاملا مخلوط کنید تا سس یکنواختی به دست آید . در صورت رقیق شدن یک قاشق غذا خوری نخود پخته را به سس اضافه کنید و مجدداً آن را مخلوط کنید تا غلظت مناسبی پیدا کند . این سس بسیار خوش مزه است و پایه ی سس های دیگر به شمار می آید . از این سس می توان برای تهیه سالاد الویه و سایر سالاد ها استفاده کرد این سس لینت دهنده ی دستگاه گوارش و لاغر کننده است .

سس گوجه فرنگی :

مواد لازم : گوجه فرنگی رسیده یک کیلو گرم – سیر دو حبه بزرگ – روغن زیتون یک استکان سر خالی – پونه ی کوهی یک قاشق غذا خوری سر صاف – کتیرا ساییده یک قاشق مربا خوری – نمک به مقدار لازم – فلفل قرمز نصف قاشق چای خوری .

طرز تهیه : گوجه فرنگی را پوست کنده و خرد کنید و به همراه بقیه ی مواد در مخلوط کن کاملا مخلوط کنید تا سس یکنواختی به دست آید از این سس در سالاد و غذا می توان استفاده کرد . این سس موادی به نام لیکوپن دارد و برای دستگاه ادراری مفید است .

سس تندرستی :

مواد لازم : سه قاشق غذا خوری از هر یک از مواد زیر : ریحان ، روغن زیتون یا روغن کنجد ، ۵% سرکه ی سیب با آبلیمو – یک تا سه حبه سیر پوست کنده و خرد شده – یک قاشق چای خوری عسل

طرز تهیه : تمام مواد را در مخلوط کن بریزید . به جای عسل می توان از شیرین بیان استفاده کرد که مزیت هورمونی دارد .

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

بهترین روش پخت مواد غذایی

سالمین نیوز: در زندگی امروزی بیشتر از آن که به...

زنجفیل وتقویت قوای جنسی

زنجبیل چه نوع خواص درمانی دارد این داروی سنتی در...

درمان چاقی موضعی با ورزش

ورزش هایی برای درمان چاقی موضعی چاقی موضعی یکی از...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟