• رایحه گل محمدی
  • رایحه گل محمدی

عطر گل محمدی(طبیعی)

وضعیت کالا: موجود است

15,000 تومان

توضیحات کوتاه

عطر گل محمدی از گل محمدی یا گل رز یا گل گلاب گرفته شده که نوعی از گل های رز سرخ است و هم خود گل وهم برگ آن و هم عصاره و عطر آن دارای خواص زیادی می باشد و از قدیم در ایران میروییده است از ویژگی های این عطر خاصیت آرامش بخش بودن و رفع افسردگی و تحریک قوه باه به ویژه در خانم ها می باشد.

عطر گل محمدی (طبیعی بدون پارافین والکل ) :

 

۱- آرامش بخش

۲- نشاط آور

۳- ضد افسردگی

۴- درمان سردرد

۵- محرک قوای جنسی

 

گل محمدی در زمره گل های سرخ می باشداین نوع گل سرخ، برگها ی مرکب از ۷ و به ندرت ۹ برگچه دندانه دار دارد و به نظر می‌رسد که نوعی دو رگه ثابت از Rosa gallica و Rosa canina می‌باشد. عده‌ای آن را یک دورگه ثابت از Rosa gallica و Rosa moschata ذکر نموده‌اند. گلبرگهای آن رنگ صورتی روشن یا سفید دارد.

گل محمدی درختچه‌ای دارای شاخه‌های گل دهنده تیغ دار، استوانه‌ای شکل، بدون شیار و دارای برگهای مرکب شانه‌ای که دارای ۵-۳ برگچه متقابل دندانه‌دار می‌باشد. رگبرگهای پشت برگ مشخص و بهم رفته، برگچه چرمی و بیضی شکل، نوک تیز به طول ۵-۳ سانتی متر، و روی برگها صاف و سبز و پشت آنها سبز کمرنگ و دمگبرگهایش خزی و نمدی است و با کرکهای غده‌ای پوشیده شده و تا انتهای جام گل کشیده شده‌است.

گلها به شکل صورتی خوشرنگ با ۳۲ گلبرگ صورتی مشابه و یکدست که در اوائل صبح شروع به ظاهر شدن می‌نمایند. کاسبرگها به تعداد ۵ عدد که حداقل سه تای آنها دارای زوائد بزرگی در لبه‌ها هستند. پرچم‌ها زرد رنگ به تعداد ۱۰۰ عدد در ترکیب گل وجود دارند. میوه آن پس از ریزش گلبرگها گوشتی گرد و یا تخم مرغی به طول ۵/۱ سانتی متر که در داخل برجستگی کوزه‌ای شکل زیر گلبرگها قرار دارند.

زمان بازشدن گلها در اوائل اردیبهشت تا اوائل تیرماه می‌باشد. و در هر منطقه مدت زمان بازشدن گلها ۳۰-۲۰ روز طول می‌کشد. دوام گل حداکثر یک روز بوده و بعد از آن رنگ صورتی خوشرنگ گلبرگها به سفید می‌گراید و با اندک نسیمی گلبرگها پرپر شده و می‌ریزند.

(۰)(۰)

اطلاعات بیشتر

نام محصول

عطر گل محمدی

کشور تولید کننده

ایران

وزن خالص

2 گرم

نظرات

هیچ نظر و امتیازی برای این محصول ثبت نشده است.

اولین نظر را شما ارسال کنید “عطر گل محمدی(طبیعی)”